В Україні зростає запит на дистанційний розгляд судових справ.


Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик взяв участь у презентації оновленого аналітичного звіту "Дистанційні слухання в цивільному, господарському та адміністративному процесах", який підготувала ГО "Міжрегіональний експертний центр "ПРО Джастіс" за підтримки проєкту ЄС "Право-Justice".
У своєму привітальному слові Григорій Усик зазначив, що такий звіт є актуальним, оскільки судова система працює дистанційно з весни 2020 року.
"Перший виклик для судової системи постав під час пандемії COVID-19, коли присутність учасників судових справ безпосередньо в залах судових засідань була обмежена. Нинішня ситуація, яка склалася через повномасштабне вторгнення росії на територію України, – це другий виклик. Але на суди покладено обов'язок здійснювати правосуддя незалежно від подій, які відбуваються, що вимагає пошуку альтернативних способів розгляду судових справ, одним із яких є дистанційний. Наразі тенденція така, що не лише у прифронтових районах, а й у центральних і західних регіонах України зростає запит на дистанційний розгляд судових справ. Це також пов'язано з тим, що люди переїхали у віддалені від своїх домівок місця постійного проживання – в інші регіони або за кордон", – зазначив очільник Вищої ради правосуддя.
Григорій Усик також відмітив, що аналітичний звіт дозволяє виявити проблемні питання у процедурі розгляду справ дистанційно та їх вирішення шляхом внесення змін у процесуальні кодекси. Наразі можливість дистанційного розгляду судових справ суттєво впливає недостатнє матеріально-технічне забезпечення судів та відсутність необхідної кількості відповідно оснащених залів.
Читайте також
- Трамп зажадав від Зеленського підписати "мінеральну угоду" та прокоментував хід мирних переговорів
- Долю Криму вирішено: Трамп озвучив свою думку у розмові з TIME
- ВМСУ готові до провокацій ворога на 9 травня - Плетенчук
- Прикордонники назвали напрямки, де ворог діє найактивніше
- Під Москвою підірвали генерала армії окупантів Москаліка
- Україна взялася за контроль над мирним процесом: новий план не дозволить Росії загрожувати НАТО