Західні Балкани можуть стати наступною ціллю Путіна - ЗМІ.


Лідери Західних Балкан та Великої Британії висловлюють занепокоєння тим, що Володимир Путін може скористатися напруженістю у регіоні, щоб використати розломи у колишній Югославії, повідомляє Politico.
Вищі посадові особи Великої Британії називають Західні Балкани "гарячою точкою". У зв'язку з погіршенням ситуації, Британія наголошує на необхідності приєднання всіх шести країн регіону до Євросоюзу, щоб запобігти російському впливу.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, який нещодавно відвідав Західні Балкани, вважає, що інтереси Путіна в регіоні полягають у триманні його дестабілізованим, а також веденні кібер- та гібридної війни.
"У цей час, коли в Європі триває війна, і ми бачимо довгу руку російського втручання в регіоні, було б нерозумним відволікатися від Західних Балкан, де є проблеми, які ще треба подолати", - наголосив Леммі в інтерв'ю Politico.
Експерти з зовнішньої політики та міністри побоюються, що Кремль спробує скористатися етнічною та релігійною напруженістю, щоб розпалити заворушення на Балканах, закріпивши свої інтереси та створивши ще більше проблем для ЄС.
За оцінками експертів, зараз існує небагато часу, і балканські країни повинні подолати нерішучість, перш ніж Брюссель повністю зосередиться на процесі вступу України до ЄС.
"Зараз вони повинні рухатися вперед, інакше ризикують залишитися майданчиком для Росії", - заявив під умовою анонімності британський чиновник.
Усі шість країн Західних Балкан прагнуть стати членами ЄС, але це тривалий процес, який залежить від геополітичних факторів та виконання інтеграційних завдань. Країни регіону зіткнулися зі значними внутрішніми і зовнішніми викликами.
З приводу Сербії, Леммі вважає, що незважаючи на відступ від демократії, наближення до Росії та відмову визнати Косово, країна щиро прагне вступити до ЄС, розпочавши цей процес ще у 2009 році.
"Але є різні погляди на те, як швидко і серйозно рухатися в цьому напрямку. Є більш позитивне бачення, а є й більш песимістичне. Це візія олігархії, корупції та жорстокого державного контролю, що більше нагадує поліцейську державу. Існує таке бачення", - зазначив британський міністр.
Аналіз:
Володимир Путін і Російська Федерація продовжують використовувати свій вплив для дестабілізації регіонів інтересу, таких як Західні Балкани. Британія вважає цей регіон "гарячою точкою" і наголошує на необхідності його приєднання до Євросоюзу для зменшення російського впливу. Нарощуюча етнічна і релігійна напруженість у регіоні створює сприятливу атмосферу для стимулювання розбрату та заворушень, і Росія може використовувати ці розриви для своїх власних корисних інтересів. Європейський Союз має швидше зосередитися на підтримці інтеграції балканських країн, щоб забезпечити їх стабільність і захистити від впливу Росії.
Читайте також
- ISW оцінив, чи готовий Путін йти на компроміси на переговорах з Україною
- Варто кардинально змінити ставлення до війни. Герой України дав пораду громадянам
- Пєсков заявив про відсутність конкретики в організації матчу між гравцями КХЛ та НХЛ