Заголовок новини:.


Президент Дональд Трамп продовжує здійснювати мита на імпортні товари, що згідно з економістами призведе до зростання цін для споживачів, що може спричинити підвищення інфляції і ускладнити стабілізацію темпів цінового росту Федерального резерву.
Основними показниками інфляції є індекс споживчих цін (CPI) і індекс персональних витрат на споживання (PCE), які обидва перевищують цільовий рівень Федерального резерву у 2%. Улюблений показник інфляції був 2,8% у лютому, тоді як PCE зріс на 2,5%. Дані про інфляцію за березень повинні бути оприлюднені цього місяця.
З урахуванням того, що інфляція залишається вище цільового рівня Федерального резерву, а політики центрального банку контролюють дані, які свідчать, що інфляція знижується до 2%, будь-яке збільшення даних про інфляцію в найближчі місяці може затримати зменшення процентних ставок.
Мита - це податки на імпортні товари, які сплачуються імпортуючою компанією, в даному випадку американськими компаніями. У більшості випадків імпортери передають вартість мит на споживачів у вигляді вищих цін, хоча вони можуть понести деякі витрати через зменшення прибутку. В рідкісних випадках експортери можуть знизити свої ціни, щоб допомогти імпортерам, хоча їх готовність до цього залежить від наявності альтернативних покупців.
WHAT TO KNOW ABOUT PRESIDENT TRUMP'S 'LIBERATION DAY' TARIFFS
З метою Трампа, 10% мито на всі імпортні товари та додаткові взаємні мита на торговельних партнерів США, а також секторальні мита, такі як 25% мито на імпортовані транспортні засоби та автозапчастини, які набирають чинності зараз або незабаром, підвищення цін, пов'язане з митами, вже незабаром відобразиться в даних про інфляцію, які контролює Федеральний резерв.
Раєн Янг, старший економіст Конкурентного інституту, заявив FOX Business, що він очікує, що ціни через мита почнуть підвищуватися та впливатимуть на дані про інфляцію "приблизно через шість тижнів".
"Якщо Трамп реалізує введення мит на автомобілі та взаємні мита в початку квітня, ціни на багато товарів повинні піднятися якраз зараз. Це відобразиться в дані про інфляцію CPI та PCE квітня, які будуть опубліковані в травні", - сказав він.
"Кожне мито також призводить до одноразового підвищення показників інфляції. Тому, якщо воно зросте в квітні, це не виявиться в травневих показниках. Аналогічно, якщо мита будуть відкликані у майбутньому, це призводитиме до одноразового зменшення CPI та PCE, а не постійного зменшення з часом", - додав Янг.
ФЕДЕРАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ ЗАЛИШАЄ КЛЮЧОВУ ВИДАТКОВУ СТАВКУ НЕЗМІННОЮ ПРИ НЕВПЕВНОСТІ В ЕКОНОМІЦІ ТА ІНФЛЯЦІЇ
25% мита Трампа на імпортовані автомобілі та автозапчастини вступлять в силу 3 квітня, і це мито швидко передадуть споживачам. Аналіз J.P. Morgan виявив, що "завдяки значним ціновим можливостям автовиробникам буде можливо передати більшість мит", і що це автомобільні мита "повинні підняти ціни на автозасоби на 5%", і це буде додатково до раніше оголошених мит.
"Здається, мита вступлять в дію наступного тижня, тому ми вважаємо, що зростання інфляції стане очевидним дуже скоро. Ми очікуємо, що зростання інфляції знизить зростання реального дохіду до менше 1% наступного кварталу, що становить серйозну перешкоду для зростання споживання ", - написали аналітики.
ТРАМП ГОВОРИТЬ, ЩО "ЙОГО ЦІНИЛО, ЯК ЧУЖІ АВТОВИРОБНИКИ ПІДВИЩАЮТЬ ЦІНИ ЧЕРЕЗ МИТА: "У НАС Є ДОСТАТНЄ КІЛЬКІСТЬ"
J.P. Morgan з'ясував, що оскільки США імпортували близько 469 мільярдів доларів автомобілів та автозапчастин, з яких приблизно половина приходило з Канади та Мексики, це призведе до збільшення податкового навантаження на 60-100 мільярдів доларів щороку.
Аналітична група Андерсон Економік Груп опублікувала аналіз, згідно з яким мита на імпортовані автомобілі та автозапчастини підвищать вартість найбільш дешевих американських автомобілів на додаткові 2500-5000 доларів, а ціна на окремі імпортні моделі можуть зрости на 20 000 доларів. За оцінками, загальний вплив на споживачів протягом першого повного року становитиме 30 мільярдів доларів.
Економіст Алекс Дюранте з Фінансового резерву написав у своєму аналізі, що "хоча додаткові мита ймовірно підвищать ціни на імпортовані товари, вплив на загальний рівень цін та інфляційну ставку залежить від того, як відреагує Федеральний резерв".
"Рівень цін не зросте безпосередньо від мит - якщо бізнеси або споживачі повинні платити більше за товари з митом або більш дорогі вітчизняні замінники, тоді у них залишається менше доходу для витрати в інших секторах - ціни та доходи в інших секторах знижуються", - він написав.
"Однак, якщо США встановить достатньо високе мито, це призведе також до значного зниження економічної активності і отже значного зростання безробіття. Це буде суперечити мандату Федерального резерву про повне зайнятості та спричинить їм змінити грошову політику для підвищення рівня цін", - додав Дюранте. "Замість зростання безробіття ми отримаємо зростання рівня цін."
ДИВІТЬСЯ FOX BUSINESS ОНЛАЙН, КЛІКАЮЧИ ТУТ
"В будь-якому випадку, бізнес та працівники в США постраждають більше, ніж якби мито не було введено. Остаточне положення полягає в тому, що, незважаючи на твердження президента Трампа, американці понесуть витрати наступної торговельної війни у вигляді зниження доходів, оскільки мита призведуть до підвищення цін на імпортовані товари," - він написав.
Читайте також
- Росія вдвічі збільшила кількість ударів дронами по Україні після початку «мирних перемовин»
- Помер найстаріший хлопець в Україні - йому виповнилося 113 років
- Атака РФ на українські міста: головне за ніч