Українські чоловіки живуть на 13-17 років менше за жінок: причини та фактори.


Українські чоловіки живуть на 13-17 років менше ніж жінки - Наталія Безмен
За словами ендокринолога Наталії Безмен, українські чоловіки живуть на 13-17 років менше ніж жінки. Цей розрив є надзвичайно великим порівняно з іншими країнами, де ця різниця становить 5-6 років.
За різними даними, тривалість життя чоловіків в Україні становить від 57-58 до 64-66 років, тоді як жінки живуть до 73-75 років.
"Тривалість життя - це найінтегральніший показник, найкращий показник, щоб поговорити приблизно про все, що відбувається в країні. Це буде і про екологію, і про стан доріг, і про стан охорони здоров'я, звісно, і про харчування, культурні особливості, медицину, про все", - підкреслила експерт.
Ендокринолог зазначила також немедичні фактори, що впливають на тривалість життя чоловіків, такі як висока смертність від ДТП та утоплень, а також наслідки війни. Зазначивши, що через війну чоловіків гине більше, експерт висловила думку, що ця статистика стане ще гіршою через кілька років після війни.
Медичні причини, що впливають на тривалість життя чоловіків, включають гормональні особливості та структуру смертності від неінфекційних захворювань. Серцево-судинні захворювання займають перше місце серед причин смертності.
На другому і третьому місцях знаходяться хронічні обструктивні хвороби легень та пилові бронхіти та бронхіти курців, які здійснюються найбільше в похилому віці.
За словами Наталії Безмен, екологічні проблеми також негативно впливають на здоров'я громадян. Вона зазначила, що якість повітря в Україні є поганою, а Київ є найбільш забрудненим та загазованим містом Європи.
Експерт відзначила, що система охорони здоров'я в Україні історично більше орієнтована на жінок через спрямування на охорону материнства та дитинства.
Раніше вже зазначалося про катастрофічну різницю між смертністю і народжуваністю українців.
Читайте також
- Світові ринки знову обвалюються: SP 500 пішов у "ведмежу територію" на тлі мит від Трампа
- Тарифи Трампа і падіння долара: що відбувається з американською валютою
- Тайванський техногігант Hon Hai готується до "тарифного шторму" Трампа
- Біженці змінюють напрямок: Німеччина втрачає статус головного притулку
- НБУ прогнозує уповільнення інфляції: що чекає на ціни до кінця року
- Банк України зробив рекордні прибутки у 2021 році