Українцям пояснили, скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю.


Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці є обов'язковою процедурою. Цей номер дозволяє здійснювати будь-які дії з землею, як продаж чи здача в оренду.
Юрист Артем Ріпенко розповів у коментарі 24 Каналу, що кадастровий номер земельної ділянки – унікальна послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації та зберігається за нею протягом усього часу існування.
"Кадастрові номери присвоюються при первинному формуванні земельних ділянок з масивів земель державної та комунальної власності для того, щоб індивідуалізувати певну частину земної поверхні, а також у випадках, коли в осіб є "старі" документи на земельні ділянки, але відомості про такі ділянки не внесено до Державного земельного кадастру (ДЗК)", - пояснив юрист.
За словами юриста, дана операція, разом із внесенням інформації про земельну ділянку до ДЗК, є важливою для оформлення прав на земельні ділянки, внесення плати за землю, відчуження будівель і споруд тощо.
Артем Ріпенко зазначив, що формально, плати за "внесення" даних до ДЗК та присвоєння кадастрового номера немає (стаття 41 Закону "Про Державний земельний кадастр"). Однак, відомості вносяться лише на підставі тієї чи іншої документації із землеустрою, передбаченої Законом "Про землеустрій".
"Конкретний вид документації (проєкт землеустрою чи технічна документація певного виду) залежить від того, за яких обставин присвоюється кадастровий номер, а ціна такої документації разом із необхідними геодезичними вишукуваннями може становити від декількох тисяч гривень до десятків чи навіть сотень тисяч", – говорить юрист.
Кінцева вартість, за його словами, залежатиме від площі ділянки, регіону, інших обставин, а також обраного землевпорядника чи землевпорядної організації. Для громадян у найбільш поширених випадках така вартість становитиме 2 – 30 тисяч гривень.
Читайте також
- На Укрпошті нові правила — що змінилося для українців
- Скільки грошей на рахунку свідчить про багатство — сума у 2025
- Популярна валюта — у яких країнах можна розрахуватися у євро
- Ще більше ФОПів звільнили від сплати податків — хто в переліку
- Нафтогаз працюватиме зі світовою компанією — що видобуватимуть
- Квартира у Києві — ким треба працювати, щоб купити за 2 роки