Пенсії 2300 проти 100 тисяч гривень: в Україні закликали переглянути мінімалку.


Голова парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев закликав до перегляду мінімальної пенсії в Україні. Він зазначив це під час виступу у Верховній Раді. Нерівність у розмірах пенсій у країні є дуже великою. Деякі колишні працівники прокуратури, судової системи та держслужби отримують підвищені пенсії, які можуть перевищувати 100 тисяч гривень, тоді як базова пенсія становить лише 2361 гривню.
Із середньої пенсії в Україні 6341 гривня, але понад третина пенсіонерів має витрачати менше ніж 4000 гривень щомісяця
Депутат наголосив на необхідності скасування спеціальних пенсій для прокурорів, суддів та колишніх чиновників, що виходять на пенсію дуже рано та отримують значні суми. Гетманцев також вважає, що підвищення мінімальних пенсій до 4000 гривень щомісяця можливе через перерозподіл коштів та детінізацію економіки країни. Україна шукає шляхи подолання нерівності у розмірах пенсій. Високі пенсії деяких категорій громадян поруч з мінімальними виплатами створюють серйозні виклики для соціальної справедливості та економічного розвитку країни.
У виступі перед Верховною Радою голова Комітету з фінансів висловив необхідність перегляду розмірів мінімальної пенсії в Україні через надмірну нерівність у виплатах, деякі пенсіонери отримують значно менше від середньої пенсії, що становить 6341 гривню. Гетманцев підкреслив необхідність перегляду системи пенсійних виплат та звернув увагу на виклики, які створює велика різниця між мінімальними та високими пенсіями для стабільності соціального розвитку країни.
Читайте також
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати
- Інструмент для Трампа: Грем розповів про плани Сенату розглянути найпотужніші санкції проти Росії
- Військова допомога Україні може зрости: єврокомісар назвав конкретні цифри
- Правило 30 днів запровадили для українців у Польщі: можна втратити все
- "Безкоштовний роумінг" в ЄС виявився з каверзою: кому з українців доведеться доплачувати