Фінляндія планує вийти з конвенції про заборону піхотних мін.


Фінляндія планує вийти з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін та значно збільшити свої витрати на оборону протягом найближчих років.
Про це оголосив прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо, повідомляє Reuters.
Рішення Фінляндії повторює вчинки Польщі та країн Балтії, таких як Естонія, Латвія та Литва, які минулого місяця вийшли з конвенції через загрозу з боку Росії.
Покидання договору, що був укладений у 1997 році, дозволить Фінляндії, яка має найбільш протяжний кордон з Росією серед країн НАТО, знову накопичувати протипіхотні міни для потенційного використання.
"Вихід з Оттавської конвенції дозволить нам гнучко підготуватися до змін у сфері безпеки", - пояснив Орпо, наголошуючи на тому, що немає безпосередньої військової загрози для його країни. Однак, за його словами, Росія представляє довгострокову загрозу для всієї Європи.
Крім того, прем'єр-міністр повідомив, що Фінляндія збільшить витрати на оборону до щонайменше 3% від ВВП до 2029 року. Це означатиме зростання близько на 3 мільярди євро.
Ці заяви висловились в контексті активних дій президента США Дональда Трампа для завершення війни Росії проти України, що викликає занепокоєння у Польщі та країн Балтії щодо можливого переозброєння Росії та загрози нападу на їхні території.
Читайте також
- У РФ заарештували водія у справі про операцію "Павутина"
- В Україні масштабна тривога — РФ запустила дрони і ракети
- У комітеті Сенату схвалили військову допомогу Україні, — Reuters
- Мешканець Одещини двічі проігнорував повістку ТЦК — як покарали
- Чоловік інформував про місцеперебування ЗСУ — що вирішив суд
- У МЗС розкрили, скільки очікується указів про заміну послів