Вони загрожують вашим грошам — які SMS краще одразу видаляти.

Вони загрожують вашим грошам — які SMS краще одразу видаляти
Вони загрожують вашим грошам — які SMS краще одразу видаляти

Щодня отримуємо десятки повідомлень, але не всі вони безпечні. Деякі з них можуть стати причиною втрати грошей або доступу до особистих даних, попереджають фахівці.

Про це пише ТСН.

Повідомлення з логінами та паролями

Кіберзлочинці дедалі частіше використовують випадкові дані зі смартфонів, щоб зламати акаунти або отримати доступ до фінансів. Звичайне повідомлення може стати ключем до ваших паролів чи банківських рахунків.

Особисті листування та фото

Деякі сервіси після реєстрації надсилають у SMS дані для входу. Це зручно, але вкрай ризиковано: якщо зловмисники отримають доступ до вашої пошти або повідомлень, вони зможуть увійти до облікового запису. Безпечно зберегти дані допоможе менеджер паролів, після чого SMS потрібно видалити.

SMS із підозрілими посиланнями

Приватні повідомлення або знімки можуть перетворитися на засіб шантажу, якщо смартфон загубиться чи потрапить у чужі руки. Краще видаляти особистий контент або переносити його у зашифровані сховища.

Посилання для входу в акаунти

Фішингові повідомлення часто маскуються під банківські чи службові оповіщення. Відкривати їх не можна — одразу видаляйте і не переходьте за посиланнями.

Банківські повідомлення із залишком на рахунку

На відміну від одноразових кодів, інформація про баланс і останні цифри картки може допомогти шахраям у разі втрати телефону. Такі повідомлення потрібно видаляти одразу після перегляду.

Нагадаємо, шпигунське ПЗ може роками ховатися в системі смартфона, маскуючись під звичайні програми. Але кіберексперти назвали п'ять характерних ознак, які допоможуть розпізнати небажане стеження та вчасно вжити заходів.

Також ми писали, що в Україні з'явилася нова шахрайська схема: зловмисники маскують фальшиві Telegram-боти під офіційні сервіси банків. Користувачів просять ввести реквізити карток — після чого кошти миттєво зникають.

Повідомлення та SMS можуть бути джерелом серйозних загроз для безпеки даних та фінансів користувачів смартфонів. Кіберзлочинці активно використовують різні викличні дані, аби отримати доступ до особистих інформації або коштів. Рекомендації експертів наголошують на важливості захисту особистих даних, униканні підозрілих посилань та посиленні кібербезпеки при користуванні смартфоном.

Читайте також

Реклама